Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=175)
-   -   Относно новото ядро и новите драйвъри за IPBOX HD... (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10358)

encho.popov 16-08-2010 17:52

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение48198)
От миналата година Сифтийм имат споразумение с италианските DTH оператори да не вграждат повече в своите имиджи какъвто и да е емулатор, както и да го хостват на сървъра си! Дори думата "ему" е табу във форума им и банват моментално! Така че ще трябва да се примириш с положението, просто друго решение освен ръчното добавяне на нелегалния сървър за емулатори няма!

Блогадаря ти за информацията.

skysat 16-08-2010 20:04

delete....

uniqad 16-08-2010 21:37

Цитирай:

Първоначално написано от Didko (Мнение48215)
Би ли споменал други проблеми, освен този със скарта? Все пак не съм си купил ХД приемник за да го скопявам през интерфейса :) Чета, че доста по-бързо сменял програмите от старите, а виж това е нещо, което може да ме накара да мигрирам. ;;650

Извинявай, но не разбрах точно какво имаш предвид? Ако говориш за новия имидж R13078, големите проблеми идват ако имаш инсталиран харддиск? Щом за първи път ще инсталираш имиджа с новото ядро е препоръчително да си направиш бекъп на целия хард, ако имаш ценни записи на него! След преинсталацията ще трябва да конвертираш всички записи от харда, защото с новия имидж те не могат да се ползват поради изискването за новата система на форматиране на харда! Така че ако стане гаф при конвертирането е добро решение да си ползваш бекъпа на харда!
Изобщо фрапиращите бъгове личат най-вече когато се свърже към приемника хард със стари записи на него- не може да зареди имиджа, скапва се db.dat и тем подобни извращения! А и да не забравя - всички с IPBOX 910 не могат да си настроят часовника посмъртно! Настройвате го, изключвате приемника в стендбай и след десетина минути часовника се смахва и показва грешно време! Следователно нито таймшифта работи коректно, нито планирането на запис!
RGB-то на скарта не работи изобщо, само CVBS!
Повече примери трябват ли ти или това ти стига?

Didko 16-08-2010 23:24

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение48232)
...
Повече примери трябват ли ти или това ти стига?

Никое от изброените не ме засяга :) Значи спокойно ликенда мога да си поиграя с новия имидж ;)

uniqad 16-08-2010 23:31

Относно по-бързото превключване на каналите с новия имидж е добре да цитирам Дядя Фьодор:
Цитирай:

Время переключения от момента погасания предыдущего канала и до появления нормально показывающего нового канала практически такое же как и раньше.
Только раньше новый канал включался и часто показывал "квадратики" или изображение замирало до тех пор, пока звук не синхронизировался с видео.

Ключевое слово - синхронизация. В новых драйверах с этим все гораздо лучше. Перемотка записей тому доказательство, звук не квакает сразу после перемотки.
Поэтому в новых драйверах чипа ST, компания-производитель чипа (а не корейцы и не PGI) сделали изменения по процессу синхронизации. Теперь экран темный во время синхронизации, а раньше там ерунда была всякая, и казалось, что канал "показывает" быстрее.
Если сравнивать время до нормально показывающего канала, то будет почти то же самое.
В любом случае, сделать ничего нельзя. Это видео драйвер, который даже корейцы не могут поменять, потому что он идет напрямую от производителя чипа. Так что тема закрыта.
Във връзка с това негово мнение да попитам и аз:
На моя IPBOX 900 с тунер и демодулатор на конексант още от както съм го купил забелязвам следния "ефект" при превключване помежду каналите ARD HD и ZDF HD на Астра 19.2! След превключване от единия към другия канал и обратно първоначално за една-две секунди новопоявилата се картина замръзва във вид на гоблен(много ситна пикселизация, руснаците му викат "картинка разсыпается") и това докато се синхронизира със звука!?! После всичко е ОК. "Ефекта" го няма при превключване към и от някой SD канал, а само от HD към HD канали!?! 100% не е хардуерен проблем, защото на енигмата няма такива "гоблени", само на официален имидж се проявява! Та някой забелязвал ли го е този проблем досега и по-важното: Дали на имиджа с новото ядро дефекта е неутрализиран?
Не ми се преинсталира да проверявам само заради този дребен, но неприятен проблем. Инсталирал съм най-новия uboot от 10 август, за който твърдят, че оправя фрийзването на HD каналите, но ефекта е нулев. На канали с резолюция 1080i не съм го забелязвал все още - проблемните ARD HD и ZDF HD са с 720p да напомня!

stefan_6116 19-08-2010 21:09

ab ipbox910HD И 39E
 
Приемник ipbox910hd +soft Sifteam12413 +emyилатор МGcamd 1.35 tar.gz +нов Softcam key=39E OK.Paботи пробвано.

vml 23-08-2010 15:11

Здравейте, и аз да споделя впечатления от новия софт. Картината им се вижда по наситена цветово и малко по-голяма контрастност. Става за гледане като цяло от седмица съм с нея и съм доволен. Има малки незначителни забележки-при пускане понякога е забил приемника много рядко и понякога дава няма сигнал при положение че върви канал в момента. Ако се гледа само не се играе по менюта си е устойчива напълно. Понякога крашва при ютубе или рсс но не е болка. С мгцамд до 2.0.11 работи без никакви забележки устойчиво без никакви фризове. Скина и интерфейса са много добри напомнят на е2 скоростта на навигиране е много подобрена отваря бързо епг инфото е много подобрено и удобно. Всички плъгини работят. С мъ панел вече се управлява всичко с бутоните по цветове. Най накрая добър софт и с мгцамд покрива вкусовете и на най-претенциозните потребители. Очакваме малко доразвиване на медиаплеъра и по голяма устойчивост.
Ползвам PGI 8.1 Инсталирана на usb диск приемника е 91hd

Didko 26-08-2010 10:40

Някакви впечатления от r13219?
Някакво инфо кога ще има PGI базиран на него?

encho.popov 28-08-2010 13:35

Цитирай:

Първоначално написано от Didko (Мнение49029)
Някакви впечатления от r13219?
Някакво инфо кога ще има PGI базиран на него?

Работи много добре сравнение от предишните два.Плзвам само /mgcamd1.35/ защото само това се тегли от сърварът на сйфтиим.Не знам дали работи с инкубус или сскам.Но за сега с мжкама работи сравнително добре.

Didko 28-08-2010 18:21

Цитирай:

Първоначално написано от encho.popov (Мнение49298)
Работи много добре ... работи сравнително добре.

;;602


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:38.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.