Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Промяна транспондери на Хелас Сат 3 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42951)

abvg 26-04-2018 22:51

Няма какво да въртиш. Направо добавяш новите и гледаш ;)

moreg 26-04-2018 23:14

При мен сигнала от 12271 е половин децибел по-силен от 12524. Качеството си е същото.

Вито 27-04-2018 09:22

На 1.9 след 2 години ,както писах освен смяна на транспондера друго няма да има.

братушка 27-04-2018 09:30

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение480352)
На 1.9 след 2 години ,както писах освен смяна на транспондера друго няма да има.

Аз се извинявам... ама как да разбирам тази фраза?
Че някакво раздвижване на 1,9 чак след 2 години?

register 27-04-2018 09:59

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение480352)
На 1.9 след 2 години ,както писах освен смяна на транспондера друго няма да има.

това е сигурно някаква подигравка... какво чакаме 2 години? на нов, празен сателит при това?
все едно да си купиш нова кола и да я държиш заключена 2 години в гаража...

mistor 27-04-2018 10:26

Освен ако не си даваш колата под наем , който да ти плаща лизинга примерно

register 27-04-2018 10:29

и в това време да караш чужда под наем :s101

Дато 27-04-2018 10:32

Това е пълна подигравка. Направо Булсатком да побързат да продадат ТВ бизнеса си, докато нещо струва. Разочарование след разочарование. И това е най-големият български ТВ доставчик...

братушка 27-04-2018 10:47

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение480358)
и в това време да караш чужда под наем :s101

Явно договора за наема е сключен отдавна за години напред и няма как да бъде отказан...
Но все едно: новината не е добра...

Вито 27-04-2018 15:40

Цитирай:

Първоначално написано от Лозев (Мнение479862)
Вито при това положение тези абонати дето са с монтирани вече Unicable II LNB май пак ще духат супата.

старите транспондери спират излъчването си на 31.05.2018 за TS1. Bulcrypt приемниците получават новите си настройки автоматично. Ако някой от тях все още не ги е получил след 31.05.2018, то това може да стане на някоя от другите честоти, където трябва да останат включени, докато се ъпдейтнат софтуера и каналите. При инсталациите със конвертори тип unicable ще трябва да се препрограмират конверторите.Инсталациите със специални конвертори тип stacker ще могат да гледат отново всички канали, едва след като се преработи окабеляването и/или се заменят LNB. Нещата са по сложни колкото и да не ви се вярва.Въпрос защо,отговор нееемааа кинти и действаме както навсякаде.
Хайде почвайте да мрънкате.....то какво ли друго можете пък и да направите

Milenrec 27-04-2018 15:41

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение480352)
На 1.9 след 2 години ,както писах освен смяна на транспондера друго няма да има.

A какво става с 11 135V ?

oldgraf 27-04-2018 15:57

Вито, а защо сте програмирали честотите в конверторите ? Не беше ли по-правилно да пипнете захаринките софтуерно и да се оправят клиентите както в енигмата ? Сега до колкото разбирам, техници ще тичат по клиенти с такива ЛНБ-та при всяка смяна на транспондери

Златанов 27-04-2018 16:52

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение480395)
Хайде почвайте да мрънкате.....то какво ли друго можете пък и да направите

А, що... Като гледам какви са капацитети и паралии, ще направят подобен оператор за три дни. То толкова разбирачи има из тея форуми, че не знам как няма поне 100 оператора различни, с качени 10 спътник, всичко на 4К и FullHD, а приемниците, ах приемниците - последен писък! Всичкото това, разбира се с такса 5 евро...

register 27-04-2018 17:14

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение480395)
Въпрос защо,отговор нееемааа кинти и действаме както навсякаде.
Хайде почвайте да мрънкате.....то какво ли друго можете пък и да направите

какво стана с фанфарите за нови канали и супер картина на новия сателит до месеци?
шефът ви го тръбеше по телевизията
когато клиентът остава излъган как да не мрънка?
как може да няма пари в най-големия доставчик?
да припомняме ли как си отчитате броя на абонатите? и въпреки това няма пари???
гордея се с първия български телекомуникационен сателит, но ме е срам, че на него няма българска телевизия!

gentu 27-04-2018 17:48

Цитирай:

Цитирай:
Първоначално написано от Вито Вижте мненията
Хайде почвайте да мрънкате.....то какво ли друго можете пък и да направите
-2-ката да я забърсваме ли вече от сателитната листа или е още раншщко?

Светия Дух 27-04-2018 18:07

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение480410)
гордея се с първия български телекомуникационен сателит, но ме е срам, че на него няма българска телевизия!

Отдавна третирам този сателит не като български, а като частен. Никакъв повод за национална гордост не виждам в него. Разработен и произведен в Америка. Обслужва частни интереси. Купил си един частник сателит и аз да се гордея? Съседа като си купи кола ти гордееш ли се?

ВалчоП 27-04-2018 19:23

Операторските приемници ъпдейтват ли се вече?

via Tapatalk

tonivet 27-04-2018 21:09

Само не можах да разбера за какво няма пари. Да си плащате наема на транспондерите на новия сателит ли и за това няма да се местите?

abvg 27-04-2018 22:07

Поне разбрахме кога горе-доло се очаква преместването. Поне да не задаваме само едни и същи въпроси, а пък сега вече кой както иска да се оправя. Аз смятам да мина на Вивата, или Мтел за 2 години и после ще се върна пак на Була :)

аспух 27-04-2018 22:17

Вито, защо ви е толкова слаб мениджмънта? Вече смятам, че на някой дето предлага решенията на шефа не му се плаща достатъчно. Малоумно е да знаеш, че ще се местите на друг сателит и сега да пращаш екипи да сменяте пак програмируемите очи :D Аз ако съм чорбаджията на Булсатком бих плащал за търнараунда на другият транспондер докато не се прехвърли и последният абонат, оборудван със специалните конвертори, освен ако не желаете да дразните абонатите си..

Златанов 27-04-2018 22:21

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение480410)
когато клиентът остава излъган как да не мрънка?

Тук си прав! Това беше излишно, напълно излишно и няма как да не се съглася с това. Една камара приказки, като предварително беше ясно, че няма да се случи, поне не веднага. Можеше да се пропусне това. Факт!

Светия Дух 27-04-2018 22:21

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение480359)
Това е пълна подигравка. Направо Булсатком да побързат да продадат ТВ бизнеса си, докато нещо струва. Разочарование след разочарование. И това е най-големият български ТВ доставчик...

Не само да продадат ТВ бизнеса си, но и да закрият интернета си, че и там е подигравка с клиентите. Чакаш 2-3-5-8 дни след всеки дъжд.

Сега съм на интернет и DVB-C по оптика. Пълно е с български HD-канали. Направо се чудя защо съм си губел времето с Булсат. Пък вие още 2 години чакайте...

SERHI1970 27-04-2018 22:34

Нека си чакат.:)

БАМБУЧА 27-04-2018 22:56

...... нееемааа кинти и действаме както навсякаде.
Хайде почвайте да мрънкате.....то какво ли друго можете пък и да направите[/QUOTE]

Като се подигравате с абонатите как ще има кинти?Смяна абонаментни цени през месец,два,изискване на оборудване заплатено от абонатите,никакво подобрение на услугата,празни обещания,изгубени права за качествени предавания......Огледайте се в огледалото за да видите истината с очите си.Не с розови очила и крава Милка отпред :e085::;803

redstar 27-04-2018 22:56

Вито е една пощенска кутия на Булсат и от него не чакайте новини! Човека казва това което знае, а то е нищо, защото нищо не се случва! Къде се покри Заяков с неговите обещания и празни приказки!
Не си губете времето с Булсат и бягайте при друг оператор....IPTV най-добре.

register 27-04-2018 23:36

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение480419)
Отдавна третирам този сателит не като български, а като частен. Никакъв повод за национална гордост не виждам в него. Разработен и произведен в Америка. Обслужва частни интереси. Купил си един частник сателит и аз да се гордея? Съседа като си купи кола ти гордееш ли се?

верно, забравих, че мотото на българина е "мен ми е добре га на вуте му е зле"
защо да не ми стане кеф когато съседа си купи нова кола?
имам си за съсед щастлив човек с нова кола а не мрънкач с таратайка, нали?
новата кола на съседа прави квартала по-богат, може да накара и друг съсед да си купи нова кола

и какво значи "обслужва частни интереси"?
какви други интереси трябва да обслужва един сателит, за да се гордееш с него?
държавни? демек шпионски, щото какви други?
частната собственост лошо нещо ли е?

Астрал 28-04-2018 00:01

Добре де,не мога да схвана извадиха една купчина пари (от кредити де) за сателита,толкова ли не можаха да намерят още и за приемниците и за всичко около тях за да може всичко да си тръгне по план? Каква ще е файдата от спътника за тези 2 години–Полариса,арабите......едва ли ще са достатъчни.Защо всичко трябва да правим по Бай Ганьовски начин...Заяков знаейки финансовите възможности на фирмата къде се изхвърли за екплоатация след месец? Та и за България Сат 2 говореше,олеле...

Дато 28-04-2018 00:08

Както всичко в България чакане му е цаката. През това време да си плащаме, пък да изчакаме 5 години евентуално да се ползва България Сат за български канали. Дотогава парите от сметките на клиентите на Булсатком ще отиват за развитие на сръбския Поларис. Пък българите да си траем и гледаме мазньоча на 39Е.

abvg 28-04-2018 00:18

Много ще бъде глупаво ако някой остане да гледа само сд канали със скапано качество при наличие на толкова много кабелни и ИПТВ доставчици. След 2 години другите ще имат вече по 10-20 Ултра Хд канали, а Була тогава ще минават на ХД ;;516

Астрал 28-04-2018 00:22

Цитирай:

Първоначално написано от abvg (Мнение480449)
Много ще бъде глупаво ако някой остане да гледа само сд канали със скапано качество при наличие на толкова много кабелни и ИПТВ доставчици. След 2 години другите ще имат вече по 10-20 Ултра Хд канали, а Була тогава ще минават на ХД ;;516

А още по-интересно е от где ще дойде промяната след тия 2 години: Полариса доколкото могат ще погасяват заема за спътника,всички НИЕ ще погасяваме наема за ХС 3 и пак сме в изходно положение,наземни станции,приемници,кодировки-пари от къде????

Дато 28-04-2018 00:32

Ако мениджмънта на фирмата е съставен главно от принципа на шуробаджанащината, ето защо нещата не се получават сполучливо. Няма как, ако хората по ръководните позиции нямат необходимите образование и кадърност да се справят.

SERHI1970 28-04-2018 01:16

Мъкааааааааа....;;basi

slaitt 28-04-2018 06:48

Чудя се как още седите и ги траете була след като има толкова други тв доставчици които предлагат повече от тях.

taewu 28-04-2018 09:19

Цитирай:

Първоначално написано от slaitt (Мнение480457)
Чудя се как още седите и ги траете була след като има толкова други тв доставчици които предлагат повече от тях.

на другите не играе леля ти ШЕР

SERHI1970 28-04-2018 09:38

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение480460)
на другите не играе леля ти ШЕР

Тъй си мислиш.:worry:

register 28-04-2018 11:12

Цитирай:

Първоначално написано от Астрал (Мнение480451)
Полариса доколкото могат ще погасяват заема за спътника,всички НИЕ ще погасяваме

абсолютно вярно! ние сме тези, дето изплащаме този нов сателит - а в замяна - нищо!
и не само това - с чии пари се издигнаха булсатком?
с парите от абонатите на поларис ли?
българите сме тези, които дадохме възможност на булсатком да изстреля сателит
а ето какво получаваме в замяна - празни приказки и сателит, обслужващ други

никибс2805 28-04-2018 11:16

Привет:

От миналата седмица когато започнаха да правят магариите с новия транспондер dreamboxa ми полудя.

Стария транспондер започна да дава "SID not found in Pat" на 12463 и 12524. Рескан и други неща не помогнаха. Ре-флаш на image-а до последния OpenPLI. Естествено всичко изчезна бокса стана като нов.

Ре-скан всички канали излязоха ок. И новия и стария транспондер на Нова. Но след 1-2 мин отново всичко се прецака. Сега вече дори не може да ги сканира.

Бокса го имам от години никога не е правил никакви проблеми.

Някакви идеи?

пешето 28-04-2018 11:33

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от никибс2805 (Мнение480471)
Някакви идеи?

разархивираи в etc/tuxbox и сканираи...

abvg 28-04-2018 12:09

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение480460)
на другите не играе леля ти ШЕР

То като няма качество за какво ми е да се гледа на шера тази мацаница.

patzi 28-04-2018 17:00

Ми не гледай кат е мацаница! Има други

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.