Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Пазаруване от китайски( и не само)онлайн магазини. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41367)

Светия Дух 08-01-2021 20:26

С Алито не си играя, защото да пазарувам от там, за мен е мега - Андрешко.
Иначе в ибей съм със 100% положителни отзиви от 127 сделки за 12 години.
Скромно.
Предпочитам да си пазарувам от Европа за по-бърза доставка макар и да излиза по-скъпо, вместо да чакам по месец да дойде от Китай и накрая да се окаже, че съм чакал напразно.

дрим 08-01-2021 20:45

Така е, всичко е до самовнушението, като си внушиш, че купувайки от Ибей, не е стока от Китай, някак си сме по-тежки :)
За справка и аз съм със 100% положителни одзиви от Ибей, но темата е за китайците, не че в Ибей ги няма, но ти не си Андрешко и съм сигурен, че не купуваш от китайци, само от Ралф и Джон :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Светия Дух 08-01-2021 20:56

Не вникваш в дълбочината на моя проникновен пост, чийто смисъл беше, че купувам от търговци с локация Европа, като стоката идва от 2 до максимум 5-6 дни, а не че си самовнушавам, че не е китайско. :worry:

дрим 08-01-2021 21:00

Супер си, евала, номер едно, няма друг!
Дерзай :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

vasilstf 08-01-2021 22:12

Поръчвал съм от ибей с локация холандия. И като получих тракинг номера и като го тракнах се оказа, че търговеца локализиран в холандия праща от китай. Та голяма част от "търговците" в ибей, амазон и алиекспрес дори нямат нищо общо със стоките, които уж изпращат. И дали ги изпращат те.
В крайна сметка поръчаното дойде за три седмици (в срок) и мина през холандия, но тръгна от китай.

Светия Дух 08-01-2021 22:22

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение547805)
Супер си, евала, номер едно, няма друг!
Дерзай :)

Знаех си, че тайно ми се възхищаваш! ;;667

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение547817)
Поръчвал съм от ибей с локация холандия. И като получих тракинг номера и като го тракнах се оказа, че търговеца локализиран в холандия праща от китай.

То си личи, кои са такива. Само като прочетеш отзивите за тях и им видиш рейтинга. Обаче, като си купиш нещо от Caseking.de ти го изпращат от склада си в Германия, а не от Китай. Къв Ибей, кво Али кви 5 Юана?

CITRON 10-01-2021 10:05

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение547818)
Знаех си, че тайно ми се възхищаваш! ;;667



То си личи, кои са такива. Само като прочетеш отзивите за тях и им видиш рейтинга. Обаче, като си купиш нещо от Caseking.de ти го изпращат от склада си в Германия, а не от Китай. Къв Ибей, кво Али кви 5 Юана?

Говорим тук за защита на парите ни. Сигурни сайтове и търговци. Винаги има рискове, но да се свеждат до минимум. Все пак и да са на ниски цени. Алитоекспрес го изкупиха преди нова година..

Астрал 10-01-2021 22:04

По темата Алиекспрес в момента а и не само опцията Standrad Shipping е най-голямата набутвация със ситуацията с Ковида, до скоро този метод го изпълняваха Сингапурските пощи като пратките от Китай идваха до Сингапур за повече от 10 дена и после съвсем умираха натоварени за България.....На Алиекспрес им писна явно от многото диспути и ги смениха с Холандците, там мъката е още по-голяма.10 дена в Китай, 10 дена в Холандия и 10 дена до България, таман месец......Аз лично ползвам различни опции за доставка и в никакъв случай този...

дрим 10-01-2021 22:16

Всичко е относително, но не мога да кажа от какво зависи. Точно онзи ден получих две от пратките си със стандарт, точно за 14 дни.
Като имам същите случаи по същия метод, ми се мотат повече от 45 дни.
Те, затова от алито покрай ковида вдигнаха периода на доставка на 80-90 дни

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

фокус 10-01-2021 22:21

В Испания пък точно на обратното,от 7-8 месеца идват за около 10 дена,странна работа!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.