Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Пазаруване от китайски( и не само)онлайн магазини. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41367)

milenjs 08-01-2021 08:13

...
 
Oт 01.01.2021 всички пратки под 150 евро, които идват извън ЕС ще трябва да са с начислено и събрано ДДС от изпращача

прагът от 22 евро за необмитяеми пратки отпада

SatMan 08-01-2021 08:32

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение547232)
Всичко е политика. Китайците като въведоха такса доставка, нищо не се промени.

В тази връзка някой наясно ли е при канселирана поръчка от Алиекспрес, как се връщат парите. Търговеца като си поисках парите спря да отговаря, а е от тези дето продават от нашите неща ресивърчета, твбокс, файдери и т.н.

Пишеш на съпорта на Алиекспрес или (Open dispute) опция
На мен ми се е случвало и ми върнаха парите без проблем.
Продавачът се направи на глух, но аз изпратих кореспонденцията на съпорта и от там ми отговориха, че ще съдействат
След това без шум парите си дойдоха обратно.

CITRON 08-01-2021 10:32

Цитирай:

Първоначално написано от SatMan (Мнение547747)
Пишеш на съпорта на Алиекспрес или (Open dispute) опция
На мен ми се е случвало и ми върнаха парите без проблем.
Продавачът се направи на глух, но аз изпратих кореспонденцията на съпорта и от там ми отговориха, че ще съдействат
След това без шум парите си дойдоха обратно.

Така го направих. Чакам превода на парите. Но 28 дни ме мотаха..

vasilstf 08-01-2021 11:30

По принцип ако има проблем търговеца не може да направи нищо и да върне парите преди да изтече срока за доставка. Такава им е политиката и си я спазват. Но ако има проблем със стока, не пристигне или пристигне нещо различно от очакваното и обявеното, са готови на момента да върнат парите или да изпратят ново без пари.

Случвало ми се е, траквам си нещото което бях купил, седи на летището някъде там в китай три дни преди крайния срок за доставка. При което обяснявам на търговеца, че физически е невъзможно тая пратка да бъде доставена в срок и си искам парите обратно, а той ме помоли да изчакам крайния срок, защото не могат да ги върнат по-рано.

Друг случай - поръчвам термометър, който на всички снимки в обявата е черен, няма опция за избор на цвят, никъде не е описан цвят, но накрая пристига бял. Писах на търговеца, че това не е коректно, а той предложи да ми върне парите или да изпрати черен. Е... върна ми парите без никакви разправии. Само помоли да му дам положителен рейтинг.
Та търговците много си държат на рейтинга, щото са стотици хиляди там и всичките продават еднакви боклуци. И ако се направи на интересен знае, че ще отидеш да пазаруваш при друг, а това никой търговец не го иска. Както и нисък рейтинг, защото това означава по-малко клиенти за него. Но пък пазарлъци стават всякакви. Чел съм, че ако натиснеш малко, ще ти направят големи отстъпки или ще ти подарят ваучер, само да пазаруваш при тях. Що се отнася до обмитяемите стоки - наясно са и пишат умишлено по-ниски стойности във фактурите, за да избегнат разправии и обмитяване, дори без да ги молиш.

Имах един колега японист, беше учил в япония висше и разказваше за китайците, че в почти цяла азия ги приемат и третират като "циганите на азия", както той се изрази. Както са циганите при нас, така са и те в азия. Никой не ги харесва.

Светия Дух 08-01-2021 11:38

На мен веднъж ми се случи в ибей да не дойде пратка от Китай. След установения срок за доставка се свързах с търговеца с искане за връщане на парите. Той ме помоли да изчакам още седмица, но при условие, че не можеше да ми предостави тракинг-номер за да виждам къде е пратката и дали изобщо пътува, вдигнах олелия. Върнаха ги безропотно и на следващия ден пратката дойде. Така едно безжично зарядно без да искам ми излезе без пари.

Чудех се дали и как да му върна парите, ама си реках - айде, сега - дебел китайски капиталист - бълха го е ухапала! Следващия път да си спазва срока. А и не останах очарован от качеството на зарядното, така и така не го ползвах, а като смених телефона го хвърлих. Оставих все пак положителен коментар заради връщането на парите.

Всъщност много пъти пратки не са пристигали от Китай, но за пръв път пристигна след установения срок и връщане на парите.

vasilstf 08-01-2021 11:54

На мен ми се е случвало да дойде няколко дни след крайния срок, след като вече са ми върнали парите. Бях го поръчал през февруари, то пристигна през април. Та тогава жената в пощата обясняваше как всички пощенски служби са претоварени, китайците не могат да смогнат да си изпратят всичките поръчки и все още пристигат коледни подаръци (през април)... един вид да се радвам, че е дошло бързо. Та не винаги всичко зависи от търговците, случва се и пратки да се загубят по летищата заради неадекватни служители.

TUISTERa 08-01-2021 15:40

Цитирай:

Първоначално написано от milenjs (Мнение547746)
Oт 01.01.2021 всички пратки под 150 евро, които идват извън ЕС ще трябва да са с начислено и събрано ДДС от изпращача

прагът от 22 евро за необмитяеми пратки отпада

Да си коригираш малко инфото ако може. От 01.07.2021 влизат в сила новите правила за ДДС в Европейския съюз. До тогава няма НИКАКВА Промяна в ставките и лимитите за пратки от трети страни.

дрим 08-01-2021 16:21

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение547760)
...Чудех се дали и как да му върна парите, ама си реках - айде, сега - дебел китайски капиталист - бълха го е ухапала! Следващия път да си спазва срока. А и не останах очарован от качеството на зарядното, така и така не го ползвах, а като смених телефона го хвърлих. Оставих все пак положителен коментар заради връщането на парите.

Всъщност много пъти пратки не са пристигали от Китай, но за пръв път пристигна след установения срок и връщане на парите.


Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение547762)
На мен ми се е случвало да дойде няколко дни след крайния срок, след като вече са ми върнали парите. Бях го поръчал през февруари, то пристигна през април. Та тогава жената в пощата обясняваше как всички пощенски служби са претоварени, китайците не могат да смогнат да си изпратят всичките поръчки и все още пристигат коледни подаръци (през април)... един вид да се радвам, че е дошло бързо. Та не винаги всичко зависи от търговците, случва се и пратки да се загубят по летищата заради неадекватни служители.

От стотиците поръчки, които съм правил, е имало доста случаи в които нещата са пристигали със закъснение и след върнати пари от страна на търговеца. Винаги се свързвам с търговеца, за да го уведомя и да му поискам пейпал акаунт, където да пратя парите. Лично за мен няма смисъл шикалкавене на дребно, но всеки сам си преценява!

Светия Дух 08-01-2021 17:02

То да си струваше зарядното и аз щях да го направя.

дрим 08-01-2021 19:53

Забравих да кажа, че като си някакво прилично ниво на акаунта си в алито е мега нерантабилно да играе човек - Андрешко, защото губиш други бенефити за няма нищо ;)https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1e94921372.jpg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:03.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.