Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   CI модул за blizoo (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=12647)

balin 05-02-2018 10:57

1Прикачено(и)
ето го :

balin 05-02-2018 13:07

Трябва ли да работи ?!

Мартинския 05-02-2018 13:50

Без да съм специалист, на модула ти пише: Chipset Pairing

Conax Chipset Pairing is the essential tool for advanced security solutions such as:
  • Ensuring that smart cards can be used only with secure devices
  • Preventing card sharing by securing the link between the smart card and the client device
  • Enabling secure authorization of several devices in a connected home
  • Preventing illegal content redistribution
От това се разбира, че няма да работи ако картата ти не се пейрне с този модул (това, което си направил по телефона), както и че ако се пейрне ще работи само с него (това, което ти казаха вече)
Т.е. вземи си друг модул без тази "опция", както админа съветва.

balin 07-02-2018 13:41

2Прикачено(и)
А този модул ,ако го взема трябва ли да сработи с Близу без описаните по-горе проблеми ?

... 07-02-2018 14:40

Ще сработи. Отвори си вестничето на технополис за тази седмица. 55лв. конакс смит модул на втората страница ще намериш.

дрим 07-02-2018 14:44

Цитирай:

Първоначално написано от balin (Мнение473106)
А този модул ,ако го взема трябва ли да сработи с Близу без описаните по-горе проблеми ?

С такъв съм на двата телевизора и работят независимо коя карта е сложена, също така картите се ъпват коректно и нямат проблеми после с приемника, който също не е операторски.
;)

balin 08-02-2018 20:16

1Прикачено(и)
Взех това нещо и бачка на 6 ;;650

макс+ 08-02-2018 21:58

Здравейте и от мен! Включвам се с вероятно лаически въпрос, но все пак - имам от черните малки приемници на Близу и обмислях да си го сменя за техен модул, който, както знаете е 20 лева. При цена от 55 на този в Технополис обмислям дали да не го взема него. Въпросът ми е ще ми свърши ли същата работа и ще трябва ли те да правят нещо, за да ми се отключат каналите или става автоматично? Благодаря предварително!

balin 09-02-2018 10:11

Цитирай:

Първоначално написано от макс+ (Мнение473222)
Здравейте и от мен! Включвам се с вероятно лаически въпрос, но все пак - имам от черните малки приемници на Близу и обмислях да си го сменя за техен модул, който, както знаете е 20 лева. При цена от 55 на този в Технополис обмислям дали да не го взема него. Въпросът ми е ще ми свърши ли същата работа и ще трябва ли те да правят нещо, за да ми се отключат каналите или става автоматично? Благодаря предварително!

Колега и аз точно затова го взех този , защото не ми бачкаше картата и на приемника и на модула тъй като тия малоумни нещастници от Близу заключват приемника или модула към картата и тя не иска да работи на друго от описаното и сдвоено от тях устройство...:e085: Сега с този новия ,който взех вече няма този идиотски проблем и картата си бачка и на двете места :)

дрим 09-02-2018 10:22

Цитирай:

Първоначално написано от макс+ (Мнение473222)
Здравейте и от мен! Включвам се с вероятно лаически въпрос, но все пак - имам от черните малки приемници на Близу и обмислях да си го сменя за техен модул, който, както знаете е 20 лева. При цена от 55 на този в Технополис обмислям дали да не го взема него. Въпросът ми е ще ми свърши ли същата работа и ще трябва ли те да правят нещо, за да ми се отключат каналите или става автоматично? Благодаря предварително!

Ако ползваш само модула с картата (заедно) няма да имаш никакви ядове и нищо допълнително няма да ти се налага да правиш!

Цитирай:

Първоначално написано от balin (Мнение473252)
Колега и аз точно затова го взех този , защото не ми бачкаше картата и на приемника и на модула тъй като тия малоумни нещастници от Близу заключват приемника или модула към картата и тя не иска да работи на друго от описаното и сдвоено от тях устройство...:e085: Сега с този новия ,който взех вече няма този идиотски проблем и картата си бачка и на двете места :)

Колега, хубаво е да се чете преди да се квалифицира, Мтел/близу има за къде-къде по-яки неща да бъдат нахранени, но в случая щяха да са "малоумни нещастници" (както ти се изрази), ако ти пернат картата с модул/приемник, тогава вероятността да използваш купешки/неоператорски модул/приемник, щеше да е "0" :lol15:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.